“Ne izlesek?” Derdine Son

Flimo, kullanıcının izleyecek bir şey ararken geçirdiği süreyi kısaltmayı hedefliyor ve bunun için kullanıcıya kişiselleştirilmiş öneriler sunuyor.

Dijital yayıncılık alışkanlıklarımızı değiştirirken oluşan büyük rekabet karşısında seçenekleri artan izleyiciler ne izleyeceklerini bulmakta güçlük çekiyorlar. Bu güçlüğe dur demek isteyen Flimo, kullanıcının izleyecek bir şey ararken geçirdiği süreyi kısaltmayı hedefliyor ve bunun için kullanıcıya kişiselleştirilmiş öneriler sunuyor. Hem iOS hem de Android kullanıcıları için de uygulama mağazalarında mevcut olan uygulamayı kullanmak için öncelikle Facebook ya da Google hesabınızla platforma giriş yapmanız gerekiyor.

Flimo’ya giriş yaptıktan sonra hangi platformları kullandığınızı seçmeniz isteniyor. Ancak şu anda sadece Netflix özelinde öneriler sunan Flimo, kısa bir zaman sonra YouTube, Stan ve Hulu’yu da platformuna entegre edeceğini belirtiyor. Bir sonraki adımda örnek 5 tane içerik seçmeniz isteniyor ve karşınıza komediden korkuya ve belgesele birçok içerik çıkıyor. Daha sonra izlemek istediğiniz içeriğin size ne katmasını beklediğinizi belirtiyorsunuz ve arkasından öneriler gelmeye başlıyor.

Biraz Tindervari

Flimo’nun öneri kısmı Tinder benzeri bir şekilde çalışıyor. Sayfanın ortasına afişi düşen içeriğe dair IMDb bilgilerini, afişin üzerindeki “i” sembolüne tıklayarak görebiliyorsunuz. Eğer içeriği beğendiyseniz aşağıda bulunan Netflix logosuna tıklayarak direkt olarak izleyebiliyor ya da daha sonra izlemek üzere Watchlist’inize ekliyorsunuz. Listeye eklemek içinse görseli sağa kaydırmanız yeterli oluyor. Önerilen içeriği daha önce izlediyseniz yukarıya atarak bunu belirtebiliyorsunuz, beğenmediyseniz de sola atarak benzer önerilerin çıkmasını engelleyebiliyorsunuz.

Flimo’yu iOS için App Store‘dan, Android için Google Play‘den indirebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: