Google’dan Rozet Sistemi

Google Chrome yakında sizi web’deki kötü siteleri ziyaret etmekten uzaklaştıracak bir özellik üzerinde çalışıyor. Bu yeni rozet sisteminin özelliği, yavaş yüklenen bir siteyi ziyaret ettiğinizde, benzeri bir alanda hizmet veren ve sitesinde tarayıcılar için daha iyi düzenlenmiş sayfaları olan başka bir siteyi ziyaret etmenizi teşvik etme mantığında çalışıyor.

Rozet sistemi ile kurgulanacak bu yeni özellik ile Google, örneğin site yavaş yükleniyorsa kırmızı bir uyarı logosu ile kullanıcılara “genellikle yavaş yüklenir” metnini gösterecek.

Hızlı siteler için URL çubuğunun altındaki yeşil renkte gösterge yerine, mavi renkte bir yükleme göstergesi ile sayfa yüklenecek.

Google, üzerinde çalıştığı yeni özellik ile ilgili hızın başlangıçtan beri Chrome’un temel ilkelerinden biri olduğunu ve kullanıcılara web’de gezindikleri, sorgu yaptıkları anda en iyi deneyim sunmak için sürekli çalıştıklarını belirtti. Google kullanıcılara hızlı deneyimler sunabilen web sitelerini ödüllendirmeye devam edecek.

Şu anda test aşamasında olan bu yeni özelliğin ne zaman hayata geçeceği ise henüz bilinmiyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: