Twitter’ın Yeni Özelliği

Geçtiğimiz günlerde bir konu hakkındaki sohbetleri tek bir yerden takip etmeyi kolaylaştıracak ‘Konu Başlıkları’ özelliğini yayına alacağını duyuran Twitter,  kullanıcıları mutlu edecek bir diğer yeni özelliği için düğmeye bastı. Uzun zamandır beklenen tweet zamanlama özelliği için tarayıcı üzerinden bazı kullanıcılar özelliği test etmeye başladı bile.

Daha öncesinde zamanlama ayarlama için Twitter üzerinden bu özelliği kullanabilmeniz için Twitter’ın TweetDeck servisinden yararlanmanız gerekiyordu. Twitter’ı internet tarayıcısı üzerinden paylaşımları zamanlamak mümkün olmuyordu. Twitter, bundan sonra tarayıcı üzerinden tweet’leri planlamaya imkan verecek. Bazı kullanıcılar için test süreçleri başlayan özelliğin yakında tüm kullanıcılara açılması bekleniyor.

Bu yeni Tweet zamanlama özelliği özellikle markalarla çalışan sosyal medya uzmanlarını ve fenomenleri bir hayli sevindirecek gibi gözüküyor. Özelliği kullanmak için tarayıcı üzerinden Twitter’a girdikten sonra tweet kutucuğundaki emoji ikonunun yanındaki ayarlara, tweet’i istenilen zaman ve saatte planlamak yeterli oluyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: