Netflix’in İlginç Sorusu

Netflix ABD hesabı Twitter’da takipçilerine onlar için farklı, ilgi çekici bir soru yöneltti. Instagram’da  bu soruya cesurca bir yanıt ile cevap verdi. Bunun üzerine bir süre sonra Tweet’in altına markalardan yoğun bir şekilde cevaplar gelmeye başladı. Animal Planet’ten Paramount Network’e Groupon’dan CNET’e, Yelp’e ve hatta IMDB’ye kadar birçok farklı sektörden tanınmış marka bu etkileşime dahil oldu.

Her şey Netflix ABD hesabının takipçilerine; “Hem seks esnasında hem de bir markanın twitter hesabını yönetirken, söylediğiniz şey nedir?” diye sormasıyla başladı. Soruya hızlıca yanıt veren Instagram, kendi platformundaki gönderileri iki kez basarak beğenme özelliğini de hatırlatarak soruyu “Double Tap” cümlesiyle yanıtladı.

Bunun üzerine Netflix bu sorunun cevabının Twitter’ın bildirimleri açma özelliği olduğunu vurgulayarak: “post notifications: TURNED ON” paylaşımını yaptı. Netflix ve Instagram’ın paylaşımlarının ardından markalar gönderiyi yanıtlayarak, isimleri, sundukları hizmetler ya da çalıştıkları alanlarla ilgili cinsel içerikli kelime oyunları yapmaya başladı.

Netflix ise her bir markaya verdiği muzip cevaplarla takipçilerini güldürdü. Bu sıra dışı Tweet Dizisine Netflix’in Hulu, Prime Video ve YouTube TV gibi rakiplerinin de katılması dikkatleri üzerine  çekti. Aynı şekilde Casper, TED Talks, Hampton by Hilton gibi daha ciddi duruşa sahip markaların bu mizahi tweet dizisine katkıda bulunmasıda bu durumu daha ilgi çekici bir hale getirdi.

Arby’s, Snickers, Ben & Jerrys, Wendys gibi daha çok tüketici odaklı markalar da etkileşim etkileşime katılmaktan geri kalmadı.

Netflix’in etkileşim fırtınası yaratan içeriğinin ne kadarının kurgu ne kadarının gerçek olduğu bilinmese de, farklı sektörlerden ve rakiplerden gelen ilginin büyük bir kısmının organik olarak gerçekleşmesi de kaçınılmaz bir gerçek.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: