Story’e Layout Özelliği

18 Aralık’ta Instagram kullanıcılarına açılan yerleşim özelliği ile artık hikayelerinize en fazla 6 fotoğraf yükleyebiliyorsunuz.

Instagram’ın Layout (Yerleşim) isimli yeni Hikayeler özelliği sayesinde kullanıcılar artık tek bir hikayede birden fazla görsel yükleyebiliyor.

Şimdiye kadar kullanıcılar hikayelerinde birden fazla görsel yükleyebilmek için genellikle Canva ve Photogrid gibi uygulamaları kullanırken, bazıları galeriden fotoğraf kopyalayarak Hikayeler’in metin ekleme özelliğini açarak, görselleri Hikayeler’e yerleştirebiliyordu.

Layout özelliğinin Hikayelere getirilmesiyle, bu tür uygulamalar devre dışı kalabilir. Şimdiye kadar ayrı bir uygulama olarak hizmet veren Instagram’ın Layout, diğer tasarım araçlarıyla rekabette zorlanıyordu. Ancak uygulamanın Instagram’a dahil edilmesi, kullanım kolaylığıyla diğer tasarım araçlarından rol çalmasını sağlayacak.

Yakın zamanda Oluştur modunu yayına alarak kullanıcıların GIFLer, soru çıkartmaları ve TBT içerikleriyle Hikayelerdeki paylaşımlarını çeşitlendirmesini kolaylaştıran Instagram, Yerleşim özelliğiyle Hikayelerde görsel çeşitliliği de arttıracak gibi görünüyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: