Faydalı ama Faydasız!

Selim Ünlüsoy imzalı Distraction uygulaması panik atak ve buna bağlı rahatsızlıklarla mücadele eden bireylerin odaklarını dağıtmak ve onları sakinleştirmek istiyor.

Birçok alternatif yolla hayatımıza kolaylıklar ekleyen dijital mecralar, hayatımıza psikolojik zorluklar da ekliyor. Günlük hayatta kaygı bozukluğu, stres ve panik atak gibi yükleri sırtımızda daha ağır hissetmeye başlıyoruz. Sosyal medyada bizi karşılayan yapay kimliklerin gerçekle çelişmesi de bize hiç yardımcı olmuyor. Bunun karşılığında da stresimizi azaltmayı amaçlayan birçok uygulama mağazaların zirvelerine oynuyor.

İşte tam bu noktada Distraction uygulaması devreye giriyor ve “ben de varım” diyor. Ogilvy İstanbul İdari Yaratıcı Yönetmeni Selim Ünlüsoy tarafından geliştirilen ve “En kullanışlı kullanışsız uygulamanız” sloganıyla yayınlanan Distraction uygulaması, birçok odak dağıtıcı aktiviteyi tek bir uygulama içerisine oldukça sade bir tasarımla yerleştiriyor ve sizi bir anda olsa günlük hayatın telaşından uzaklaştırmayı amaçlıyor.

Dr. Narsimha Pinninti ve Dr. Rajnish Mago’nun “Hastanın dikkatini anksiyeteden uzaklaştırmak” isimli yazısında da bireylerin panik atak ve kaygı bozukluğuyla mücadele ederken dikkat dağıtacak işlerle meşgul olmaları tavsiye ediliyor.

 

Uygulamanın geliştirilme süreci ise devam ediyor. Uygulamaya gelmesi beklenen diğer özellikler ise karanlık mod ile uygulama içerisinde seçebileceğiniz farklı renk skalaları.

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: