Netflix ile Önizlemeye Son

Siz istemediniz, Netflix dinledi: Artık Netflix’te tüm önizlemeler siz isterseniz gösterilecek.

Netflix gerçekten de otomatik önizlemelerden nefret ettiğinizi biliyor.

Büyük yayın devi nihayet Perşembe sabahı bu gerçeği, yani farenizi bir şovun üzerine getirdiğiniz anda bir önizlemenin -gerçek bir müzik patlamasıyla- oynatılmaya başlandığı “özellik”in her zaman memnuniyetle karşılanmadığını kabul etti. Ancak Netflix gerçeği kabul etmekten daha fazlasını yaptı – resmi olarak özelliği devre dışı bırakmanın bir yolunu sundu.

Netflix, bir müşterinin şikayetine yanıt olarak “Bazı kişiler [göz atarken otomatik oynatmayı] faydalı buluyor” diye yazdı. “Diğerleri çok fazla değil.”

Şirket, “Geri bildirimleri açık ve net duyduk – üyeler artık Netflix’te otomatik oynatma önizlemeleri görüp görmediklerini kontrol edebilecekler” diye devam etti.

Otomatik oynatma önizlemelerini kapatmak için, önce tarayıcınızdan Netflix hesabınıza giriş yapın. Ardından, “Profilleri Yönet”i seçin, profilinizi seçin ve “Tüm cihazlarda gezinirken önizlemeleri otomatik oynat” seçimini kaldırın. Ancak ne yazık ki Netflix, bunu yaptıktan sonra bile, henüz otomatik oynatma önizlemeleri ile işinizin bitmeyeceği konusunda uyarıyor: Netflix yardım sayfasında, “Ayarın geçerli hale gelmesinden önce bir gecikme olabilir. Ayarı değiştirdikten sonra başka bir profile geçiş yapıp profilinizi güncellenmiş ayarlarla yeniden yüklemeniz gerekebilir.” açıklaması yer alıyor.

Yine de bu güncellemeyi gerçekleştirmeya zamanınız varsa şimdi yapabilirsiniz. Akıl sağlığınız size teşekkür edecek.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: