Twitter’a Yeni Ekip

Twitter, hikaye formatı için tasarım şablonlar sunan Chroma Stories’in üreticisi Chroma Labs ekibini bünyesine kattı. Girişimin kurucu ortakları arasında Instagram’ın Boomerang formatının yaratıcısı John Barrnet’da yer alıyorum. Chroma Stories, kullanıcıların Instagram, Snapchat, Facebook ve hatta WhatsApp’ta yer alan Hikayeler formatında paylaşabilecekleri tasarımlı şablonlar, çerçeveler ve kolajlar sunuyordu. Twitter Chroma Stories’i olduğu gibi muhafaza etmek yerine, Chroma Labs ekibini kendi projeleri üzerinde çalışması için ürün, tasarım ve mühendislik ekiplerine dahil etti.

Chroma Labs ekibi web sitesinde yayınladıkları yazıda ortaya çıkan işten memnun olduklarını ve misyonlarını dünyanın en önemli servislerinden biriyle birlikte daha geniş boyutta hayata geçirmeye devam edeceklerini söyledi. Bir Twitter yetkilisi ise Chroma Labs’te çalışan 7 kişinin Conversations departmanında çalışmaya başlayacağını duyurdu. Anlaşmanın detaylarını paylaşmayan Twitter yetenek alımının ötesinde Chroma şirketini de satın alıyor. Sensor Tower tahminlerine göre, Chroma’nın şimdiye kadar 37 binden fazla indirme aldığını biliniyor. İndirme sayılarının yanı sıra Chroma’nın iş ve prestij kalitesi, Twitter’ın şirketi satın almandaki önemli bir sebep olabilir.

Bu satın almanın ardından Twitter’ın daha çok metin odaklı bir platform olmasına rağmen genç kitleyi yakalamak adına hikayeler formatını yayına aldığı en büyük etken olarak görünüyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: