TikTok Ebeveyn Denetimi Ekliyor

Çocuk kullanıcılar arasında olan popülaritesi nedeniyle, TikTok ebeveynlerin çocuklarının uygulamada ne kadar zaman geçirebileceğini ayarlamasına izin veren ebeveyn kontrolleri sunmaya hazırlanıyor.

TikTok artık her gencin gözdesi, bu yüzden erişimi sınırlamak zorunda olduğu alanlarda sorumluluğu üzerine alıyor. Çocuklar ve gençler TikTok’ta o kadar çok zaman harcıyor ki, ebeveynler artık çocuklarının uygulama üzerinde harcayabileceği süreyi seçme olanağı buldu.

Uygulamada geçirilen süreyi kontrol etme olanağı, insanların ana sayfada görecekleri yeni girişimlerden yalnızca biri. TikTok, insanlara uygulamadan çıkmalarını hatırlatan videolar oluşturmak ve paylaşmak için düğmeye bastı. Görünüşe göre bu videolar yalnızca bir kullanıcı videoların kesintisiz olarak izlenmesi için belirli bir süre geçirdikten sonra görünmeye başlayacak. Aile Koruması Modunu etkinleştirmediyseniz, yine de bu videoları görebilirsiniz.
TikTok’un EMEA Güven ve Güvenlik Başkanı Cormac Keenan, “Topluluğumuzu güvende tutmanın yollarını sunmaya devam edeceğiz, böylece onlar için önemli olan şeylere odaklanabiliyor olacaklar” dedi.

Ebeveynler ayrıca doğrudan ileti gönderebilecek ve / veya DM’leri tamamen kapatabilecek şekilde kısıtlayabilecekler ve feed’de görülebilecek içerik türünü kontrol edebiliyor olacaklar.

Aile Güvenliği Modu şu anda yalnızca İngiltere’de mevcut, önümüzdeki günlerde tüm kullanıcılara ulaştırılacak.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: