Linkedin’e Yeni Özellik

Profesyonel iş yaşamındaki kişileri bir araya getiren bir sosyal medya platformu LinkedIn’e de Hikayeler özelliği geliyor.


5 Mayıs 2003’te faaliyete başlayan ve profesyoneller için sosyal bir ağ olarak adlandırılan platformlar arasında yer alan Linkedin, zamanla bir akım haline dönüşen ‘’hikayeler özelliği’ni bünyesine ekliyor. Facebook’un Instagram’ın  ardından, Linkedin de söz konusu özelliği, önümüzdeki aylarda üyelerine yavaş yavaş sunmayı planladığını duyurdu.

Bu fikrin ilk olarak geçen yıl başladığını aktaran Linkedin yetkilileri ‘’Hikayeler özelliği ilk olarak Snapchat’te ortaya çıktı. Instagram ve Facebook gibi diğer platformlar kısa süre sonra bunları benimsedi.” diyor.

Kariyer ve iş hayatı konusunda büyük katkıları olan platformun yaklaşık 7,30 milyon Türk kullanıcısı bulunuyor. Sık kullanılan sosyal ağlar konusunda ülkemizde dokuzuncu sırada bulunan platform, geçen yıla göre yüzde 5.8 oranında kullanıcı artışı göstermiş. Linkedln de bu özelliği bünyesine katarak kullanıcı sayısını artırmayı ve kullanıcıların deneyimini geliştirmeyi hedefliyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: