Cannes Lions Ekim’de!

Küresel COVID-19 pandemisinde halen bir sıcak nokta olan Fransa nedeniyle Cannes Lions reklam festivalini Ekim 2020’ye erteleme kararı aldı.

Cannes Lions, dünyanın en saygın reklam festivallerinden biri ancak en ünlü etkinlikler bile COVID-19 pandemisinin etkileriyle yüzleşmek zorunda. Başlangıçta 22-26 Haziran tarihleri arasında planlanan festival, bugün yılın ilerleyen günlerine erteleneceğini duyurdu. Bu olay etkinliğin ilk kez gerçekleştirildiği 1954’ten bu yana yaşanan ilk erteleme olacak.

Fransa, COVID-19 ile mücadelesine devam ediyor. 9.000’den fazla vaka ve 264 ölümle, ülke halen çok hassas bir noktada ve bu durum her sene yaklaşık 12.000 katılımcıyla gerçekleşen Cannes Lions festivalinin organizatörlerine çok az seçenek bıraktı.

Cannes Lions başkanı Philip Thomas, “Küresel durum dinamik ve hızla değişiyor” dedi: “Haziran ayında bu etkinliği gerçekleştirmenin kritik olduğunu düşündük. Planlarımızı geliştirirken müşterilerimizle yakın ilişki kurmaya devam edeceğiz.”

Organizatörler, halk sağlığı yetkilileri, Cannes Belediye Başkanı’nın ofisi ve Fransız yetkililerle görüşerek festival için 26-30 Ekim tarihlerinde düzenlenecek yeni bir zaman çizelgesi belirlediler. Cannes Lions Genel Müdürü Simon Cook, yaşanan gelişme hakkında “Topluluğumuz benzeri görülmemiş zorluklarla karşı karşıya ve işbirliği hiç bu kadar önemli olmamıştı” ifadelerini kullandı: “Topluluğumuzun iş dünyasına, kuruluşlara ve topluma kattığı olağanüstü işi tanıyabilmesini sağlamak için şimdi festivali ve atan kalbimiz Lions’ı planlamaya odaklandık.”

Cannes Lions kaderinde yalnız değil…

COVID-19 pandemisinin etkisini kaçınılmaz bir biçimde Avrupa’da gösterdiği Mart ayı, sadece Cannes Lions’ın değil, birçok ulusal ve uluslararası etkinliği de olumsuz etkiledi. La Liga, Süper Lig, İstanbul Film Festivali, Şampiyonlar Ligi, UEFA Kupası gibi birçok etkinlik ertelendi, bu sene 65. kez düzenlenmesi planlanan Eurovision Şarkı Yarışması ise tarihinde ilk kez iptal edildi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: