Kaç Tuvalet Kağıdı Lazım?

COVID-19 salgını nedeniyle marketlerde tek bir tuvalet kağıdı bırakmayan insanların yüreğine su serpecek uygulama geldi. Gerçekten ne kadar tuvalet kağıdına ihtiyacınız var? 

İnsanlar panik alışverişlerinde neden tuvalet kağıdının raflarda kaybolan ilk ürün olduğunu hiç merak ettiniz mi? Bu aslında psikolojik bir konu ve internette buna dair açıklamalar var. Bilmeniz gereken önemli konu bu salgından korunmak için gerçekten 32 ruloluk iki büyük pakete ihtiyacınız yok. Evet, diğer insanlara da tuvalet kağıdı bırakabilirsiniz.

How Much Toilet Paper?! mevcut tuvalet kağıdı stoğunuzun dayanacağı süreyi hesaplayan yeni bir çevrimiçi araç. Oldukça da basit: Kalan rulo sayısını ve günde kaç kez tuvalete gittiğinizi girdiğinizde size stoğunuzun kaç gün süreceğini söylüyor.

Örneğin, günde üç kez tuvalete uğrayan biri için 10 rulo, önerilen sosyal izolasyon süresinin 53 gününe veya %379’una eşit. Bu… oldukça bol.

Evinizdeki kişi sayısını ve mürünün sahip olduğu rulodaki yaprak sayısını ayarlamanıza izin veren bazı gelişmiş seçenekler de mevcut. Oldukça etkili!

Bu araç, tuvalet kağıdına yönelik panik dolu talebin anlamsızlığına dikkat çekmek isteyen iki İngiltere vatandaşı Ben Sassoon ve Sam Harris tarafından tasarlandı: “Ortalama bir tüketicinin potansiyel bir karantinada ihtiyaç duyacağından %500 daha fazla tuvalet kağıdı var. İnsanların siteyi kullanmasını ve dışarı çıkıp rafları boşaltmak zorunda olmadıklarını görmelerini umuyoruz.”

Sasson, “Fikirden geliştirme aşamasına üç saatten kısa bir süre içinde ulaştık. Site ilk versiyondan bu yana kesinlikle birçok değişiklik geçirdi, ancak halen internetin gücünü kanıtlıyor” diye ekliyor. “Fikirden virale saatler hatta dakikalar içinde gidebilirsiniz. Şu anda sadece dört günde yaklaşık 2 milyon izleyici kazandık. Daha önce deneyimlediğimiz her şeyin ötesinde.”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: