Facebook ile İlgi Vakti

Facebook iki yeni “İlgi” reaksiyonu ile COVID-19 sürecinde destekleyici atmosferi büyütmeye hazırlanıyor.

Şu anda dünyadaki çoğu insan COVID-19 krizi nedeniyle zor zamanlar geçiriyor ve birçoğu arkadaşlarını veya aile üyelerine fiziksel destek sunamama konusunda zorlanıyor. Facebook uygulama başkanı Fidji Simo’nun yakın zamanda yapılan bir röportajda açıkladığı gibi;

“İnsanlarla zaman tünelinde iletmek istedikleri duygular hakkında konuştuğumuzda, ‘sarılmak’ en sık önerilen fikirlerden biri.”

Bu yüzden Facebook iki yeni ‘İlgi’ reaksiyonu yayınlıyor – Facebook’ta yedinci bir tepki (mevcut altıya ek olarak) ve Messenger’da atan bir kalp reaksiyonu. Yeni reaksiyonlar geçtiğimiz haftalarda Facebook’un EMEA Teknoloji İletişim Müdürü Alexandru Voica tarafından Twitter’da açıklandı.

Facebook’un İlgi Reaksiyonu

Yeni İlgi reaksiyonu (bir kalp kucaklayan emoji) diğer altı reaksiyonun (Beğen, Muhteşem, Hahaha, İnanılmaz, Üzgün, Kızgın) ardından ortaya çıkan yedinci reaksiyon. Bu hafta, tüm dünyada yayınlanacak ve Facebook’un tüm sürümlerinde içeriklere reaksiyon vermek için kullanılabilecek.

Geçmişte Facebook, var olan reaksiyonlara yenisini eklememeye karar vermişti, ancak mevcut COVID-19 olağanüstü. Voica’nın açıkladığı gibi;

“Bunun belirsiz bir zaman olduğunu biliyoruz ve insanların desteklerini, arkadaşlarına ve ailelerine kendileri hakkında düşündüklerini bildirecek şekilde göstermelerini istedik.”

Messenger’ın Kalp Atışı Reaksiyonu

Facebook’ta yayınlanan ilgi reaksiyonuna ek olarak, Messenger’da da sevdikleriyle desteğini paylaşmak isteyen kullanıcılara kalp atışı reaksiyonu sunuldu. Kullanmak isterseniz Messenger’da şimdiden mevcut.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: