Zoom 5.0

 

Zoom 5.0, Zoom’un güvenlik özelliklerinin çoğunu erişimi kolay tek bir menüde yeniden gruplandıran yeni bir güvenlik simgesiyle birlikte geliyor. Güncelleme ile toplantıları kilitlemek, katılımcıları kaldırmak, toplantılar sırasında ekran paylaşımını ve sohbeti kısıtlamak için kısayolu kullanabiliyor olacaksınız.

Yeni sürüm ayrıca tüm kullanıcılar için varsayılan olarak şifreleri etkinleştiriyor. BT yöneticileri, Zoom işletme kullanıcıları için gereken şifre karmaşıklığı düzeyini belirleyebilir ve tanımlayabiliyor. Zoom ayrıca bekleme odası özelliğini temel, tek lisanslı Pro ve eğitim hesapları için varsayılan hale getirdi.

Uygulama ayrıca şifrelemesinin bir kısmını geliştirdi ve AES 256 bit GCM şifreleme standardına yükseltti. Bu hala uçtan uca şifreleme olmasa da, toplantılarınıza ekstra güvenlik getiriyor.

Milyonlarca öğrenci ve çalışan evde kalmak zorunda kaldığında hızla zirveye ulaştıktan sonra, Zoom birçok kullanıcı çevrimiçi sınıflarda, toplantılarda veya mutlu saatlerde davetsiz misafirlerle ilgili sorunlar bildirdiğinde eleştiriyle karşılaştı .

“Zoombombing” olarak bilinen bu olay, NY Eğitim Bakanlığı’nın 2020 Mart’ında platformu kullanmayı bırakmasına neden oldu.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: