Askıda Fatura İstanbul’da

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin “Askıda Fatura” hizmetyle ihtiyaç sahipleri faturalarını askıya bırakabilecek, dileyen yardımseverler ise bu faturaları ödeyebilecek.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından tanıtılan hizmet, ihtiyaç sahibi vatandaşların faturalarını online olarak askıya bırakabilmesini sağlıyor. https://askidafatura.ibb.gov.tr/ adresinde hizmet veren sistem, yardımsever vatandaşların yapacağı iyiliğe aracılık edecek.

Fatura hizmeti şimdilik sadece İGDAŞ ve İSKİ kurumlarını kapsıyor. Kampanyanın genişlemesi durumunda telefon ve internet faturalarının da sisteme dahil edilmesi beklenebilir.

Askıya fatura bırakacak kişilerin daha önce sosyal yardım talebinde bulunmuş ya da bulunacak olan ve sosyal yardım talebi incelemesi olumlu sonuçlanmış olan kişilerden seçiliyor. Yani faturasını askıya bırakacak kişiler yardıma ihtiyaç sahipleri arasından seçiliyor.

Askıda fatura hizmetinin ödeme sayfasının 6 Mayıs 2020 Çarşamba günü itibariyle açılacağı belirtildi. İhtiyaç sahipleri şu anda faturalarını askıya bırakabiliyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: