Bir Daha Düşün!

Twitter, platformda zorbalık ve tacizi azaltabilecek yeni bir özelliği test ediyor. Testler kapsamında şirket, kullanıcılara potansiyel olarak rahatsız edici tweet’leri göndermeye başlamadan önce yanıtları yeniden düşünmek isteyip istemediklerini soracak. Kullanıcılara ‘Gönder’ tuşunu tıkladıklarında tweet’lerindeki kelimelerin bildirilen kelimelerle benzer olup olmadığı söylenecek ve mesajı düzeltmek isteyip istemedikleri sorulacak.

Twitter’dan konuyla ilgili şu açıklama yapıldı: “Bir yanıtı yeniden düşünmenize izin vermek için tweet’iniz zararlı olabilecek bir dil barındırıyorsa, twetinizi yayınlamadan önce gözden geçirme seçeneği sunan bir sistemle iOS’ta sınırlı bir deneme yapıyoruz.”

Açıklamadan da anlaşılabileceği üzere özellik, şimdilik iOS işletim sistemine sahip cihazlar üzerinde test ediliyor. Özelliğin Android’e ne zaman geleceği bilinmiyor.

Twitter’ın küresel güvenlik politikasından sorumlu isim Sunita Saligram, insanların tweet atmadan önce davranışlarını ve dillerini yeniden düşünmeye teşvik etmeye çalıştıklarını ifade etti.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: