Facebook’tan CatchUp!

Facebook CatchUp isimli yeni bir uygulamayı yayına aldı. Facebook hesabına ihtiyaç duymadan kullanılabilen platform, kullanıcıların telefon aramaları veya 8 kişiye kadar konferans aramaları yapmalarına imkan sağlıyor.

 

New Product Experimentation (NPE) ekibinin tasarladığı CatchUp adlı uygulama, herhangi bir Facebook hesabına ihtiyaç duymadan, kişi listesi ile entegre bir şekilde çalışıyor. Uygulamayı diğer uygulamalardan ayıran özellik ise CatchUp’ta yalnızcasesli görüşme yapılabiliyor olması ve kullanıcıların konuşma için müsait olup olmaması durumunu gösteriyor olması.

CatchUp, görüntülü grup sohbeti uygulaması Houseparty ile benzerllik taşıyor. Uygulama, konuşmaya müsait olan kullanıcıları “Ready to Talk” (Konuşmaya hazır) listenin en üst sırasında gösteriyor. NPE ekibinin odaklandığı nokta da tam olarak bu.

Facebook, uygulama fikrinin Covid-19 salgını öncesinde ortaya çıktığını, karantina döneminde girişimin hızlandırıldığını duyurdu. Şirketin Messenger ve WhatsApp gibi sesli ve görüntülü arama yapmasını sağlayan uygulamaları olsa da, CatchUp’ın sadece rehber entegreli olması ve müsaitlik durumunu göstermesi diğerlerinden ayrılan farklı bir özelliği.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: