Twitter Artık Uyaracak!

Test sürecindeki yeni özellikle birlikte kullanıcılar, bir makaleyi okumadan retweetlemek istediğinde, Twitter bir uyarı yayınlayarak kullanıcılara “bu makaleyi açmayı isteyip istemediklerini” soracak.

aylarda platformundan siyasi reklamları kaldıran şirket, teyide yönelik etiket özelliklerini yayına alarak dezenformasyonun önüne geçmeyi hedefledi.

Twitter Support hesabı üzerinden yayınladığı bir paylaşımla yeni bir özelliği test etmeye başladığını duyurdu. Bu yeni özellikle birlikte kullanıcılar, bir makaleyi okumadan retweetlemek istediğinde, Twitter bir uyarı yayınlayarak kullanıcılara “bu makaleyi açmayı isteyip istemediklerini” soracak.

Şu an için ABD’deki sınırlı sayıda Android kullanıcısına açık olan bu özellik, test aşamasından sonra kademeli olarak tüm kullanıcılara açılması bekleniyor.

Bu yeni özellik, kullanıcıları makaleyi okumadan paylaşmasının önüne geçmiyor, sadece bilgilendirme amaçlı bir uyarı niteliği taşıyor.

Yeni özelliğin yayına alınmasıyla birlikte, Twitter, trol ve bot hesapları da kolayca ayırt edilebilir. Bu duruma bağlı olarak platformdaki doğruluğu olmayan bilgi azaltılırken, içerik ve etkileşim seviyesi de artış gösterebilir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: