WhatsApp’a 5 Yeni Özellik!

Korona virüsü salgınıyla birlikte içerisinde bulunduğumuz dönem gereği birçok uygulaması ihtiyaca göre kendini yeniledi. Görüntülü görüşme pazarından daha büyük bir pay almak isteyen WhatsApp da, daha önce video görüşmeleri için görüntülü konuşmalardaki kişi sayısı sınırını 4 kişiden 8 kişiye yükseltmişti.

Mesajlaşma uygulamalarının sıkça kullanıldığı bu dönemde Facebook’un çatısı altında hizmet veren WhatsApp, önümüzdeki dönem için birçok yenilikle kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

WhatsApp’ın, kullanıcıları tek bir cihaza bağlı kalmaktan kurtaracak çoklu cihaz desteği özelliğini kullanıcılarına sunmak için test etmeye başladı bile. Söz konusu özellik çoklu cihaz desteği ile WhatsApp artık iki farklı cihazdan aynı anda kullanılabilecek.  Yeni özelliğin 4 cihaza kadar destek vermesi öngörülüyor.

WhatsApp’a gelecek bir diğer yeni özellik ise süresi dolan mesajlar. Bu özellikle kullanıcılar, mesajlarının 1 gün 1 hafta 1 ay gibi opsiyonlarla gönderdikleri mesajların otomatik olarak silinmesi komutunu verebilecek.

WhatsApp’ta ortaya çıkan bir diğer özellik ise, detaylı mesaj arama özelliği. Yeni özellikle birlikte kullanıcılar, belirledikleri zaman içerisinde mesajları arasında arama yaparak aradıkları mesaja kolaylıkla ulaşabilecek.

Kullanıcılar bir diğer yeni özellik olan depolama özelliği ile WhatsApp üzerinden yapılan görüşmelerdeki kaydedilmiş medya dosyalarının telefonda toplam ne kadar yer kapladığını kontrol edebilecek.

WhatsApp’ın bir diğer yeni özelliği mesaj silme ile depolanan mesajları silme şu an test geliştirme aşamasında bu nedenle bu özelliğin kullanıcılara neler sunacağı ve detaylarının önümüzdeki haftalarda netleşmesi bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: