Kodlu Cola

Dünyanın en meşhur meşrubat üreticilerinden olan Coca-Cola içecek otomatlarını daha yaygılanlaştırıcak bir teknoloji sunmaya başladı. Şirket, müşterilerin bir uygulama üzerinden istedikleri içecekleri otomattan almasını sağlayacak Coca-Cola Freestyle otomatlarını tanıttı.

Bu otomatlar, telefona indirilecek bir uygulamadan istediğiniz içeceği seçmeyi ve telefonun kamerasıyla QR kodunu tarayarak bu pandemi döneminde otomatlara dokunmak zorunda kalmadan içecek satın alabilmenizi sağlayacak. Coca-Cola Freestyle noktaları, bu yaz sonuna kadar 10.000’den fazla noktaya dağıtılacak ve yıl sonuna kadar tamamen temassız işleme  uyumlu olacak.

İlk olarak ABD’de hizmete girecek bu otomatların önümüzde olan dönemde tüm dünyaya yayılması bekleniyor. Bu pandemi döneminde yüzeylere temasın daha önemli hale geldiği şu günlerde Coca-Cola’dan  başka şirketlerin de ürünlerini tüketiciye sıfır temas noktaları ile sağlayacağı düşünülüyor. İleride bu pandemi süreci bize daha başka nasıl yenilikler getirecek hep beraber göreceğiz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: