Ofise Sağlıklı Dönüş Teknolojileri

Çalışanlarının 2021 çeyreğine kadar ofise dönebileceğine inanan işverenlerin oranı %25. Alphabet, Fitbit gibi teknoloji şirketleri de bu fırsatı değerlendirmek amaçlı yeni inovatif adımlar oluşturmaya çalışıyor.

Türkiye’de ofise dönüş stratejileri de şirketten şirkete göre değişiyor. Kimisi çalışanlarının bir kısmını ofise çağırırken kimisi haftada 2 gün ofis 3 günü evden çalışma şeklini deniyor.

COVID-19 nedeniyle ABD’deki işverenler, çalışanlarının ofise en iyi ne zaman ve nasıl dönebileceklerini bulmak için çalışıyorlar. Google’ın çatı şirket durumunda olan Alphabet’in yaşam bölümü Verily, personellerine COVID-19 testleri temin edecekleri ve şirket yönetiminin bu verileri görmesini mümkün kılacak bir program başlattı. Bu program sayesinde, çalışanlara tanısal burun çubuğu testi sağlanacak ve bu verilerle planlamalar yapılabilecek.

Ve Fitbit -biz onu ülkemizdeki akıllı saat ve bileklikleri ile tanıyoruz- günlük sağlık kontrolüne olanak sağlayan bir hizmet vermeyi amaçlıyor. Bu hizmetle sağlık verilerinin toplanmasını ve bu veriler ışığında işverenlerin bilgi sahibi olmasını esas alıyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: