100 Milyar Mesaj

İşte bu, WhatsApp’in bir günde ulaştırdığı mesaj sayısı.

Mark Zuckerberg şirketin çeyrek rakamlarını geçtiğimiz Perşembe açıkladı. WhatsApp artık günde 100 milyar mesaj taşıyor. WhatsApp’ın yöneticisi Will Cathcart, Twitter’dan “Bu yıl hepimiz sevdiklerimizle iletişimde kalmak ve işlerimizi halletmek için mesajlaşmaya her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduk.” açıklamasında bulundu.

2014’te WhatsApp günde neredeyse 50 milyar mesaj aktarıyordu. Ancak o zamanlar uygulamanın 500 milyondan az kullanıcısı vardı. Bugün WhatsApp’ı 2 milyardan fazla insan kullanıyor. Kimileri “4 kat daha fazla üyeden iki kat daha fazla mesaj elde etmek gerçek başarıyı yansıtmıyor” diyor. Bununla birlikte WhatsApp artık birçok ülkede en çok kullanılan anında mesajlaşma uygulaması. Pazarın doygunluğa ulaştığını söyleyebilir miyiz? Bir kullanıcı günde kaç mesaj atabilir?

Bu noktada WhatsApp kendisiyle yarışıyor; Facebook Messenger ile birlikte gezegen üzerinde atılan mesajların çoğuna ev sahipliği yapıyor.

Cathcart ayrıca “WhatsApp’ın günde 100 milyar mesaj iletmesinden gururlu ve geleceğimiz için heyecanlıyız” yorumunu da iletti.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: