WhatsApp’tan Süreli Mesaj!

WhatsApp artık geçici mesajlar göndermenize izin verecek. Fakat geçici mesajların kaybolması 7 gün sürecek.

WhatsApp sonunda, belirli bir süre sonra kaybolacak olan süreli mesaj güncellemesini kullanıma sunuyor. Bir süredir bu güncelleme için çalışan WhatsApp uygulamanın kodunda bu özelliği deniyordu. Süreli mesajlar sayesinde sonsuza kadar telefonumuzda tutmak istemediğimiz özel fotoğraf-video ya da finansal ayrıntılar 7 gün sonunda kendiliğinden silinecek! 7 günlük sınır kimine göre fazla gelebilir ve belirli türden bilgileri göndermekten alıkoyabilir. En iyisi olana dek şimdilik en iyisi bu diyebiliriz en azından.

Süreli mesajlar ile sohbette daha önce gönderdiğiniz veya aldığınız mesajlar etkilenmez. Bireysel sohbetlerde, her iki kullanıcı da süreli mesajları etkinleştirebilir ya da devre dışı bırakabilir. Grup sohbetlerinde ise süreli mesajlar yalnızca grup yöneticileri tarafından etkinleştirilebilir veya devre dışı bırakılabilir.

Yedi günlük bu süreçte, kullanıcı WhatsApp’ı açmazsa mesaj kaybolur fakat WhatsApp açılana kadar mesajın ön izlemesi bildirimler kısmında görünür. Süreli mesajı alıntıladığınızda, alıntılanan metin yedi gün sonra da sohbette kalmaya devam edebilir. Süreli mesajların devre dışı olduğu bir sohbete geçici mesaj gönderirseniz ilettiğiniz sohbetten mesajlarınız kaybolmaz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: