Apple da TikTok Hesabı Açtı!

Birçok marka TikTok hesabını açarak platformun doğasına uygun bir şekilde halihazırda iletişimde bulunuyor ya da boş verified hesaplarıyla TikTok’ta yer alıyor. Apple da TikTok’un popülerliğine kayıtsız kalmayarak bu mecrada aktif olarak varım diyor.

Bazı markalar hesaplarına ya sık içerik yüklemiyor ya da belirttiğimiz gibi atıl boş bir şekilde hesaplarını açıp bırakıyorlar. Apple için de bu gelenek mevcut ama bazı mecralarında… Mesela Apple’ın Twitter hesabını örnek verebiliriz.

Lakin Apple, TikTok’ta benzer bir strateji gütmeden mecranın doğasına uygun içerikler paylaşacağım diyerek aktif olarak yer almaya başladı.

Yakın zaman önce duyurduğu iPhone 12 mini ürünü için ilgili Zach King, Kevin B Parry, Julian Bass ve Jessica Wang gibi alanında etkin TikTokerlar ile anlaşarak onların videolarını hesabından yayınlamaya başladı. TikTokerlar benzer tarzda videolar üreterek var olan nesneleri küçültme kurgusuyla ürün tanıtımını gerçekleştiriyorlar. İçerik olarak “iPhone 12 mini burada. ‘Challenge’a ve #makeitmini’ye katılın” sloganıyla da yeni bir meydan okuma (challenge) kampanyası başlatmış oluyorlar.

Apple’ın da TikTok’ta yer alması teknoloji kategorisinde tanıtım yapan markalar için önemli gösterge. Apple’ın TikTok’ta aktifliğini nasıl koruyacağını ve ne tür içerikler üreteceğini hep birlikte görüp izleyeceğiz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: