YouTube’dan Yeni Testler

YouTube geçtiğimiz hafta “otomatik video bölümleri” özelliğini ve kullanıcıların zaman damgalarını daha etkili kullanabilecekleri yeni yöntemleri denediklerini duyurdu.

Geçtiğimiz mayıs YouTube “videolar için bölümler özelliği” sunmuştu. Bu özellikle kullanıcı video içerisinde özel bölümle oluşturabiliyor ve bu bölümleri başlıklandırabiliyordu. Şimdi ise kullanıcılar “otomatik video bölümleri” ile videolarını daha kolay bir şekilde bölümlendirebilecek.

YouTube duyurusunda bu özelliği şu şekilde açıklıyor; “Kullanıcıların videolarını bölümlendirme işlemini daha kolay bir hale getirmek istiyoruz, bu nedenle bu işlemi otomatik hale getirdik, bu sayede kullanıcılar videoları için tek tek zaman damgası eklemekle uğraşmayacak.”

Otomatik video bölümleri, makine öğrenimi kullanarak video içerisindeki başlıkları tanıyacak ve videonun bölümlerini otomatik olarak belirleyecek.

Basitleştirilmiş Zaman Damgaları

YouTube aynı zamanda yorumlarda zaman damgalarını kullanmanın da basit bir yolunu geliştirdi. Henüz deneme aşamasında yer alan bu uygulamayı kullanabilenler, yorum alanında videoda bulundukları zamanı otomatik olarak videoya ekleyecek yeni bir ikon görüyorlar. Ancak bu özellik henüz az sayıda kullanıcı ile deneniyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: