Instagram’a Yeni Özellik Geliyor!

Instagram, etkileşimi artırmak hedefiyle “Hikayeler” kısmı için yeni bir zamanlayıcı listesi test ediyor.

Kyle Harris kullanıcısı tarafından yayınlanan (ve Matt Navarra tarafından paylaşılan) ekran görüntüsüne baktığımızda Instagram artık Hikayenin silinmeden önce ne kadar süresi kaldığını gösteren bir zamanlayıcı listesi hazırlığı aşamasında. Hikayeler baloncuğunun altındaki kısımda o hikayenin silinmesine ne kadar süre kaldığı zamanlayıcı ile yazılacak.

https://platform.twitter.com/widgets.js

Kullanıcılar bu zamanlayıcı ile hikaye süresinin sonuna yaklaşırken hikayeye bakmak için teşvik olabilir ve bu da Hikayeler kısmının tüketimini artırabilir.

Bu zamanlayıcının nasıl çalışacağı ise biraz karmaşık gibi görünüyor. Çünkü diyelim ki sabah 9’da bir hikaye paylaşıyorum ve akşam yine 9’da başka bir hikaye paylaşıyorum. E peki Instagram bunlardan hangisinin süresini baz alarak bize hikayenin sona ereceğini gösterecek? Şöyle ki bu durum Instagram’ın pek umurunda değil desem abartmış olmam herhalde.  Çünkü Instagram’ın asıl hedefi daha fazla insanın Hikayeler kısmını kontrol etmesini sağlamak ve bunların yakında yok olacağının altını çizmek. Hikayelerin kronolojik sırasıyla listelenmediğini ekran görüntüsünden anlıyoruz zaten. Yani en eski veya en son zaman damgasını kullansa da amaç daha fazla kullanıcıyı Hikayelere bakmaya teşvik etmek.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: