Netflix’ten Ebeveyn Kontrolü

Dünyanın en popüler platformu Netflix, ebeveynlerin çocuklarının ne izlediğini daha iyi anlaması ve çocukların kendilerine uygun içerikleri izleyebilmesi için iki yeni özellik sunuyor.

Henüz test aşamasında olana bu özelliklerden ilki, Çocuk Aktivite Raporu olarak geçiyor ve çocukların en çok ne tür programları izledikleri, en sevdikleri karakterin kim olduğu ve ilgi alanlarına göre yeni önerileri kapsıyor.

Netflix’te çocuk hesapları aktif bir şekilde kullanan ebeveyinlere gönderilen e-postalar, bu hafta sonu itibarıyla gönderilmeye başlandı ve güncel raporlar bu e-postalara dahil edildi. Bu yeni özellik ile birlikte gönderilen raporlarda ek olarak çocuklar için günün şakası, Netflix karakterleri ve şovlarına dayalı boyama sayfaları, en sevdikleri şov veya karakterlerin yer aldığı soruları içeriyor.  

Yeni hazırlanmaya başlanan çocuk raporunun yanı sıra Netflix, Aile Profili ayarı için de global bir test başlatmaya hazırlanıyor. Normal kullanıcı profillerin veya çocuklara özel profillerin aksine, aile profilleri, insanların ailecek izleyebileceği TV şovları ve filmleri içererek hepsi tek bir profilde gösterecek.

Netflix Algoritması, şu an da zaten insanların neye ilgi duyduğunu öğreniyor ve buna göre dizi, film ve program öneriyor. Fakat yeni test etmeye başladığı Aile Profili ile daha sonra önceliklendirilen bireysel ilgi alanlarına göre önerilen dizi, film ve programlar için birçok farklı başlık altında gruplandıracak. Hem aile profili hem de çocuk aktivite raporları global bir test olacak şekilde belirli ülkelerde 9 Aralık’ta kullanıma sunuldu.

Bu yeni özelliklerin yayına alınıp alınmayacağı ise yapılan bu global testlerin sonucunda belli olacak.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: