Facebook’tan Yeni Uygulama!

Mayıs ayından bu yana beta sürümünde olan Collab, ABD’deki iOS kullanıcılarının beğenisine sundu. TikTok’a olan benzerliğiyle dikkat çeken ortaklaşa müzik yapma uygulaması Collab, bazı yönleri ile TikTok’tan farklılaşıyor.

Collab’in, TikTok’tan farkı ise Collab’te paylaşılan videolar, kolajlanarak diğerleriyle bir arada kullanılabilirken, TikTok’ta sadece düet yapabileceğiniz kişileri seçebiliyorsunuz. Yani TikTok, Dubsmash ve Triller uygulamalarında olduğu gibi popüler şarkıları kullanarak içerik üreten kullanıcıların aksine Collab’te kullanıcıların yeni şarkılar üretmesi hedefleniyor.

Beta sürecinde Collab uygulamasına yapılan ses senkronizasyonu ve diğer teknik konu iyileştirmeleri ile uygulamanın daha iyi bir seviyeye taşındığı belirtiliyor. Collab, uygulama içi araçlar sunarak, şarkınızın kaydetmediğiniz kısımlarında ses ve video senkronizasyonunun karmaşıklığını ortadan kaldırıyor.

Buna ek olarak Collab’in kayıt esnasında kullanılan pek çok donanıma da kolaylıkla uyum sağlayabiliyor. Kullanıcılar artık klavye, gitarlar ve davul setleri gibi elektronik enstrümanlardaki müziği kayıtlarına getirmek için harici ses ara yüzlerini rahatlıkla kullanabiliyor.

İçerik üreticilerin birlikte müzik aranjmanları kaydetmesini sağlayan Collab, aynı şekilde bir beste üretmek için aranjmanlar keşfetmenize de olanak sağlıyor. Bu özelliği sayesinde de daha çok bağımsız müzisyenlerin ilgisini çekecekmiş gibi gözüküyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: