Facebook Yılbaşı Rekorları

Bu yıl geçtiğimiz yıllara göre yılbaşı kutlamaları çok farklıydı, çünkü insanlar yeni yılı evde kutladılar ve pek çok insan bir uygulama kullanarak yeni yıllarını kutladı. Özellikle üç uygulama, bu yıl çok sevildi: Messenger , Instagram ve WhatsApp…
Facebook bu yılbaşında rekor sayıda görüntülü ve sesli arama gördü. Facebook teknik program yöneticisi Caitlin Banford, “COVID-19’dan önce Yeni Yıl, Facebook’un dünya çapında gece yarısı mesajlaşma, fotoğraf yüklemeleri ve sosyal paylaşımdaki en büyük artışlarını yarattı ” dedi . “Ancak, Mart 2020’de, salgının ilk günleri, Yeni Yıl gecesini birkaç kez gölgede bırakacak ve aylarca süren trafik artışlarına neden oldu.”

WhatsApp’ta 2020 Yeni Yıl Arifesinde tüm dünyada 1,4 milyardan fazla sesli ve görüntülü arama yapıldı ve uygulamada tek bir günde en çok arama yapıldı. Bir önceki yıla kıyasla WhatsApp araması% 50’nin üzerinde arttı. WhatsApp’ta 2020 Yılbaşında tüm dünyada 1,4 milyardan fazla sesli ve görüntülü arama yapıldı ve uygulamada tek bir günde en çok arama yapıldı. Bir önceki yıla kıyasla WhatsApp araması% 50’nin üzerinde arttı.

Messenger’da kullanıcılar 2020 Yeni Yılını efektlerle kutladı. Bu nedenle, şaşırtıcı olmayan bir şekilde, ABD’deki en önemli AR etkisi “2020 Fireworks” oldu .

Uygulama, ortalama bir güne kıyasla grup video görüşmesi sayısını neredeyse iki katına çıkardı. Messenger’da kullanıcılar 2020 Yeni Yılını efektlerle kutladı. Bu nedenle, şaşırtıcı olmayan bir şekilde, ABD’deki en önemli AR etkisi “2020 Fireworks” oldu . Benzer şekilde, Instagram Live ve Facebook Live, dünya çapında hem Facebook hem de Instagram’da 55 milyondan fazla gerçekleşen canlı yayınlarda büyük bir artış gördü.Benzer şekilde, Instagram Live ve Facebook Live, dünya çapında hem Facebook hem de Instagram’da 55 milyondan fazla gerçekleşen canlı yayınlarda büyük bir artış gördü.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: