WhatsApp’tan 6 Yeni Özellik!

WhatsApp, yaklaşık bir aydır 2021 yılı için bir dizi yeni özellikler üzerinde çalışıyor. Birçok avantajlı özelliği içinde barındıran bu güncellemeler devreye girerse WhatsApp’ın tadından yenmez, benden söylemesi!

Lafı uzatmadan, WhatsApp’ın şu anda bazısı geliştirilen bazısı beta aşamasında, test sürecinde olan özelliklerini kısaca yazalım.

  1. Whatsapp Web Masaüstü Uygulaması ile Arama Yapma: Bu özelliğin uygulamaya girmesiyle Windows ve macOS ile WhatsApp Web’e girilen masaüstü cihazlarınızda sesli arama yapabileceksiniz. Sonunda bilgisayarlarımız ile sesli arama yapabileceğiz, oleey!
  2. Videoları Sessize Alma: Malum, WhatsApp üzerinden gönderilen ya da durum olarak atılan videolar sessize alınamıyor. Fakat uygulamanın ileride videoları sessize almanıza izin vermesi bekleniyor.
  3. Çoklu Cihaz Desteği: Geçtiğimiz kasım ayında bu özellik beta sürümünde görülmüştü; WhatsApp kullanıcıları aynı anda birden fazla cihazdan WhatsApp’a giriş yapabiliyordu. Şimdilik yalnızca masaüstü ve bir cihaz üzerinden açılabilen uygulama artık üç veya daha fazla cihazdan da açılabilecek.
  4. Daha Sonra Oku Özelliği: Birçoğumuzun içine su serpecek bir özellik yolda, geliyor! Daha sonra oku seçeneği ile istediğiniz bir sohbeti daha sonra okunmak üzere seçtiğinizde WhatsApp bu sohbet için size bir bildirim göndermeyecek. Arşivlenmiş Sohbetler özelliğinin geliştirilmiş bir sürümü olan bu özelliğin ek olarak tatil modu seçeneği sunması da beklenen güncellemeler arasında yer alıyor.
  5. Kaçırılan Grup Aramalarına Dahil Olma: Tam telefonu bırakmışsınızdır ki geri döndüğünüzde kaçırdığınız grup aramasını görürsünüz, dahil olmak istersiniz olamazsınız çünkü o grup aramasının diğer kullanıcılar için de yeniden başlanması gerekiyordur… Ama artık bu derde son! Çünkü bu güncelleme ile kullanıcılar artık kaçırdıkları grup aramalarına sonradan dahil olabilecekler!
  6. Sigorta: Sigorta özelliği ile Hindistan’daki kullanıcılar uygulama üzerinden sağlık sigortası ve emeklilik programları satın alabilecekler.

Sigorta özelliği ülkemizi kapsamasa da diğer özelliklerin bir an önce devreye girmesi için en acilinden dua zinciri oluşturalım. 😂 Haftaya görüşmek üzere! 🙋🏻‍♀️

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: