Netflix Dudak Uçuklatıyor!

Dünyanın en popüler dijital platformu olan Netflix, 2020’nin dördüncü çeyreğinde 8,5 milyon yeni ücretli kullanıcıya ulaştığını açıkladı. Bu da demek oluyor ki Netflix’in şu anda dünya çapında toplam 204 milyon ödeme yapan aboneye sahip.

Şirket ayrıca, dördüncü çeyrekte 6,64 milyar dolar gelir ve 1,19 dolar hisse başına kâr getirdiğini bildirdi. Kazanç raporuna yanıt olarak, Netflix hisseleri kapanış sonrası yüzde 12,4 arttı. Dördüncü çeyrekte faaliyet kârını yüzde 108 artırarak 954 milyon dolara çıkaran Netflix’in net kârı ise yüzde 8 düşüşle 542 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Netflix’in etkiletici gelirleriyle birlikte en çok izlenen içerikleri de belli oldu. İlk sırada 100 milyon kullanıcı tarafından izlenen The Crown’un son sezonu yer aldı. İkinci sırada 72 milyon kullanıcı izlemesi ile The Midnight Sky, üçüncü sırada 68 milyon kullanıcı izlemesi ile Holidate, dördüncü sırada ise 62 milyon izlenme ile The Queen’s Gambit yer aldı.

Netflix 2021’e girerken, istatistiklere bakarak önümüzdeki günlerde kullanıcı sayısını daha da artıracaklarını öngördüklerini belirtti. Bunun yanı sıra Netflix’in ABD’deki en popüler planına göre fiyat artışlarını açıklamasından sadece bir ay sonra, şirket haftada en az bir veya beş günde bir film yayınlayacağını açıkladı. Üstelik buna diziler ve diğer yapımlar dahil olmayacak.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: