Instagram TikTok’a Evriliyor

Instagram Hikayeler formatını Snapchat’tan aldı. Ve şimdi uygulama, katılımı ve elde tutmayı artırmanın yollarını bulmak için yeni rakibi TikTok’a bakıyor: dikey kaydırma.

Dikey kaydırma, Hikayeler gibi bir format için dokunmalardan ve yatay kaydırmalardan çok daha doğal geliyor. Masaüstü bilgisayarlarda bile, daha fazla içerik görüntülemek için yukarı ve aşağı kaydırmaya alışkınız.

Yeni dikey hikayeler denemesi ilk olarak Twitter’da bir ekran görüntüsü paylaşan Alessandro Paluzzi tarafından paylaşıldı. Daha sonra, daha geniş bir kullanıcı tabanına sunulacağına dair hiçbir garanti verilmeyen güncellemenin şu anda üzerinde çalışıldığı doğrulandı.

Paluzzi’nin ekran görüntüsünde, “Artık hikayelere göz atmak için yukarı ve aşağı kaydırabilirsiniz” ve ardından “Dikey Hikayeler” etiketli büyük, mavi bir düğme içeren basit bir kullanıcı ara yüzü gösteriliyor.

Hikayeler için dikey kaydırmaya geçmek Instagram için büyük bir hamle olacak ve bu da Hikayeleri uygulamada baskın format haline getirebilir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: