Tabii Facebook Durur mu?

Ben de bu haberi bekliyordum nihayet geldi! Ne zaman yeni bir oluşum peydahlansa ilk önce aklıma gelen “Acaba Facebook bunu ne zaman kopyalayacak?” düşüncesi oluyor. Facebook’un, Clubhouse uygulamasını klonlama sürecinde olduğunu ve bu yeni sesli sosyal medya platformundaki hızlı gelişmeyi büyük ölçüde etkisiz hale getirmeyi planladığı bildiriliyor.

Sesli bir dijital platform olan ve şu an sadece iOS kullanıcılarına davetiye yoluyla katılımı sağlanan Clubhouse, Aralık ayında 600 bin aktif kullanıcıya sahipken son zamanlarda adını sıkça duymamızla beraber 2 milyon aktif kullanıcıya ulaştı. Görünüşe bakılırsa Clubhouse, Twitter’ı da audio Spaces özelliğini ilerlemeye ittirdi ve şimdi sıra Facebook’da!

Facebook’un zaten halihazırda video odaları ve benzer buluşma araçları var fakat Clubhouse ile aynı işlevselliği sunmuyor. Altyapıya ve ölçeğe sahip olan Facebook, hedef kitlesine benzer araçlar sağlayarak kitlelerinin başka bir uygulamada vakit geçirmesinin önüne geçebilir.

Peki bu girişimler Clubhouse’un yükselişinin önüne geçer mi? Facebook’un bu yeni “klonlama” girişimlerindeki gelişmelerini bekleyip görmemiz gerekecek.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: