En İyisi Sensin Twitter

Test ettiği ücretli özellikler ile gündeme gelen Twitter, şimdi yeni bir algoritma yaklaşımıyla kaşımıza çıkıyor. Twitter, sosyal ağlarda kullanıcıların kendi öneri algoritmasını seçmesini sağlayacak.

Twitter Ceo’su Jack Dorsey, yatırımcılarla yaptığı görüşmede merkezsizleştirilmiş sosyal ağ vizyonunu paylaştı. Dorsey, Twitter’ın alakalı içeriği kullanıcılara sunabileceği “çok daha geniş bir konuşma topluluğuna” erişerek fayda sağlayacağını belirtti ve “Rekabetçi olacağımız yer burası,” dedi.

Sosyal ağlardaki öneri algoritmaları, sosyal ağ şirketleri tarafından belirleniyor. Genellikle de kullanıcıların beğendiği içerikler onlara daha fazla gösteriliyor ve kullanıcıların daha önce ilgisini çeken gönderilere benzer gönderiler öne çıkarılıyor. Twitter CEO’su Jack Dorsey, paylaştığı yeni vizyon ile algoritmanın neler önereceğini bundan böyle Twitter’ın geliştirici ekiplerine değil kullanıcılara bırakıyor: “İnsanlara hangi yayınların önlerine konulacağı konusunda nihai esneklik sağlayan uygulama mağazasına benzer bir sıralama algoritması görünümü hayal edebilirsiniz.”

Böylece Twitter, hem platform için birbirinden farklı algoritmalar geliştirecek hem de kullanıcıların farklı seçenekleri görüp, tercih edebileceği bir pazar yeri oluşturacak.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: