Instagram’dan “Canlı Oda”

Geçen haftalarda da duyurmuştuk hatırlarsınız, (hatırlamayanlar için amme hizmeti) Facebook’un, Clubhouse uygulamasını klonlama sürecinde olduğunu ve Twitter’ın da Audio Spaces özelliğini ilerlemeye koyulduğunu. Facebook, Twitter derken ilk hamle Instagram’dan geldi! Instagram, Clubhouse’da bulunan “oda” özelliğini kendi platformuna taşırken, canlı yayınlarda konuşmacı sayısını da 4’e çıkardı.

Yeni bir güncelleme ile canlı oda (live room) özelliğini getiren Instagram için bu özellik etkileşimin çoğalması ve dörtlü grupların ortak olarak canlı yayınlar yapabilmesi demek.  E tabii bu canlı odalar aynı zamanda içerik üreticileri için de ek bir gelir kaynağı anlamına geliyor. Canlı odalar ile takipçiler, yayın sırasında sevdikleri hesaplar için “rozet” satın alabiliyor veya “alışveriş” ve “canlı bağış toplama” özellikleri ile onlara destek olabiliyorlar.

Instagram, yaptığı açıklamada canlı odalar için daha fazla etkileşim getirecek özellikler üzerine durduğunu da belirtti.  Bu özellikler arasında moderatör kontrolleri ve ses özelliklerinin, önümüzdeki aylarda ekleneceğini de buradan duyurmuş olalım.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: