Tweetler Geri Alınabilecek

Yıllardır Twitter kullanıcılarının çoğunun dert yandığı bir konu olan, atılan tweetlerdeki gramer hatasını düzenlemek için Düzenle seçeneğinin eklenmesi durumu için Twitter’dan bir hamle geldi. Twitter, tweetlerinizi 5 saniyelik bir pencerede görmenize olanak tanıyarak tweetinizi kontrol etmenizi sağlayacak ve eğer varsa bir hata bunu “Geri Al” tuşu ile düzenlemenizi sağlayacak.

Tıpkı bu örnekte olduğu gibi:

https://platform.twitter.com/widgets.js

Tabii 5 saniyelik süreçte, varsa bir hata o hatayı görmek ise işin biraz esprili tarafı sanırım. Hızlıca kontrolünüzü yapmalı ve varsa hatayı yakalamalısınız. Haliyle bu format son sürüm değil. Test aşamasında olan bu özellik daha sonraki sürümlerde daha da gelişerek kullanıcılar için en iyi halini alacaktır.

Buradaki amaç gramer hatalarını yakalamak gibi gözükse de aslında kullanıcıların attıkları tweetleri yeniden düşünmelerini sağlamak için de iyi bir fırsat gibi görünüyor. Bu sayede diğer kullanıcılar tarafından saldırganca algılanabilecek veya istenmeyen yorumları engelleme şansınız olabilir.

Fakat kendini yazım hatalarını düzeltmeye adamış, gramer gurularının -başta ben olmak üzere- bu özellikten pek de hoşlanmayacağını söylemeden geçemeyeceğim.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: