Tweetler Yarışıyor

Twitter, platformdaki en iyi tweetleri belirlemek için tasarlanan “Brand Bracket” ile kendi varyasyonunu başlattı. Geçtiğimiz ayları da baz alarak tweet etkinliklerine göre kategorilize edilen tweetler ile en iyi markalar belirlenecek.

Twitter, Super Bowl için yaptığı Brand Bowl kampanyasına benzer bir şekilde şimdi de aynısını başka bir spor etkinliği olan March Madness (Mart Çılgınlığı) Kolej Basketbol Turnuvası için genişletmeyi düşünüyor. Kullanıcılarından her karşılaşmanın galiplerini oylamalarını isteyen Twitter, en nihayetinde bu hesaplaşma ile “2021 Brand Bracket” kazananını belirleyecek.

Bu sayede her markanın tweetlerine daha fazla kişinin erişmesi sağlanacak ve öne çıkan işletmeler için de ektsra bir promosyon sunulacak gibi görünüyor. Ve tabii bu etkinlik ile kendi başına etkili bir kampanya yürütmenin de iyi ve basit bir örneğini görmüş olduk, Twitter’ın hakkını vermek lazım. Twitter’ın bu kampanyası diğer markalara ilham verebilir; kendi ürünlerini kendi gruplarında birbirlerine karşı oylayarak benzer bir şekilde çalışabilirler.

Brand Bracket turnuvasının önümüzdeki birkaç hafta boyunca süreceği ve kazananların ise 2 Nisan’da açıklanacağı söyleniyor. Oylayalım görelim. 😄

Taze bir oylama tweetlenmiş bile oylamada sizin de katkınız olsun istiyorsanız buyurunuz efenim. 👇

https://platform.twitter.com/widgets.js

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: