TikTok Facebook’a Karşı!

Bildiğiniz üzere sosyal medya platformlarının arasında kendi üstünlüğünü sağlamak amacıyla her güzel işten “ilham alarak(!)” o özelliği geliştiren Facebook, bu sefer TikTok tarafından kendi silahıyla vurulma tehdidiyle karşı karşıya! TikTok, işlevlerini kopyalamak için çalışan Facebook’un bu hamlesine karşılık bu yıl bir aşamada yeni bir grup sohbeti seçeneğini platforma dahil edebilir.

TikTok’un genç kullanıcılar arasındaki popülaritesini düşünürsek, TikTok Facebook için daha büyük meydan okuyucu haline gelerek tehdit unsuru olabilir. Hatta birçok Instagram tabanlı sohbet grubunun da TikTok’a geçmesi muhtemeldir. Bu grup sohbeti seçeneği ile TikTok kliplerinin paylaşılma kapasitesi mevcut kullanımını daha da genişleterek TikTok’un halihazırda yüksek olan etkileşimini daha da artırmasına yardımcı olabilir.

Tabii ki bütün iş TikTok’un bu özelliği doğru bir şekilde almasına bağlı olarak gelişecek ve etkileşimini yüksek tutacaktır. Özellikle genç kullanıcı tabanını düşünecek olursak Facebook’un hakimiyetine bir başkaldırı niteliğinde olabilir. E tabii sadece grup seçeneği ile Facebook’u alt edecek değil bunu başarması için daha önünde uzun bir yol var. Ve elbette önce bir şu grup sohbeti seçeneğini platforma getirmesi gerekiyor!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: