Twitter, Fleets’i Yeniliyor!

Twitter, hikayeler benzeri Fleets için daha fazla görsel paylaşım seçeneği sunmak üzere yeni bir özelliği test ediyor. Bu özellik ile kullanıcıların Fleets üzerinden yapacakları paylaşımlara, cihaz kameraları ya da fotoğraf galerisi aracılığıyla bir arka plan videosu veya ekran görüntüsü eklemeleri sağlanacak.

Halihazırda Twitter Fleets’de tweet paylaşılırken yalnızca varsayılan renkli bir arka plan kullanılabiliyor. Bu test aşamasındaki özellik ile tıpkı Instagram Hikayeler’de olduğu gibi, kullanıcılar Fleets aracılığıyla bir tweet paylaşmaya gittiğinde daha önce çekilmiş bir görüntüyü / videoyu arka plana ekleyebilirler.

Twitter, Fleets’i daha iyi hale getirebilmek için çalışmalarına devam ederken bu özellik ile kullanıcıların ve markaların etkileşim sürecinde de potansiyel olarak değerli bir artış gözlemlenecektir. Daha fazla görsel etkileşim imkânı sağlayan bu özellik markalar için artı bir fırsat olabilir; kullanıcılara bir kampanyayı daha iyi anlatmak için ürünü nasıl kullandıklarını sergileme ya da yeteneklerini paylaşma şansı verir.

Hala test aşamasında olan bu özellik Fleets deneyimini oluşturmanın iyi bir adımı olacak gibi görünüyor.

https://platform.twitter.com/widgets.js

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: