Microsoft’tan Aşırı Kullanışlı Yenilik

Son dönemde artan Office Web kullanımları nedeniyle, Microsoft hızlı işlemler üzerine çalışmalar yapıyor. Bunlardan biri de üzerinde çalıştığınız bir belgeyi PowerPoint sunumu haline getirebileceğiniz yeni bir modül.

Office 365 güncellemeleri ve ücretsiz sürümleri sayesinde hemen herkes Microsoft Office kullanarak işlerini hallediyor. Bununla beraber herhangi bir Office aracını bilgisayara indirmeden web üzerinden Word, Excel ve PowerPoint kullanımı da oldukça artmış durumda. Microsoft bu kullanımın artması üzerine yeni bir modülün duyurusunu yaptı.

Microsoft Word’u web üzerinde kullanan kullanıcılar, “Dışa Aktar” seçeneğini seçip, hazırladıkları belgeyi “PowerPoint” sunumlarına ekleyebilecekler. “Export to PowerPoint” seçeneği sayesinde birçok sunum şablonu ve seçeneğine sahip olabileceksiniz. AI sayesinde artık Word üzerinde hazırlanmış başlık stilleri de PowerPoint’te etiketlenmiş olarak geliyor.

Peki nasıl çalışıyor?

Yapay zeka, yazılan yazıda kullanılan başlıkları ve metinleri tespit ediyor. Aktarım sırasında kullanıcıya sunduğu şablonlardan biri seçildiğinde dosyanın tamamını yapay zekâ aynı şablona göre düzenliyor. Şu anda bu opsiyon sadece webe özel ve İngilizce dil seçeneğinde kullanılabiliyor. Yapay zeka, yazınızda bulunan kelimelere göre belgenizi okuyarak, resim ve video önerisi yapabiliyor.

Siz de aşağıdaki adımları seyrederek webde hazırladığınız Word dosyanızı PowerPoint’e çevirebilirsiniz:

File >Export>Export to PowerPoint Presentation>Chose Your Presentation Design Theme>Export>Open Your Presentation

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: